НТВ став найприбутковішим російським телеканалом
Найприбутковішим російським телеканалом в 2008 році став НТВ: його чистий прибуток за російськими стандартами бухгалтерської звітності склав 5,12 млрд рублів, повідомляє агентство Интерфакс.
Друге місце за прибутковістю зайняв "Перший канал". Його чистий прибуток збільшився за рік з 3,1 до 3,6 млрд рублів, а виручка виросла на 20 відсотків до 24,87 мільярдів рублів. ВГТРК, яка управляє кількома телеканалами, у тому числі і "Росією", збільшила виручку на 10,5 відсотка до 24,5 млрд рублів, проте прибуток її скоротився з 1,35 мільярдів до 514 мільйонів рублів.
Що стосується ще одного лідера ринку - компанії CTC Media, яка об'єднує телеканали СТС, "Домашній і "ДТВ", то вона звітує за міжнародними стандартами звітності, які значно відрізняються від російських. У міжнародній звітності CTC Media повідосляється, що чистий прибуток компанії впав в шість разів до 22,45 млн доларів (544,6 млн рублів по середньорічному курсу долара за 2008 рік).
Интерфакс зазначає, що в 2009 році прибутки телевізійних компаній, швидше за все, стануть значно меншими через кризу, яка серйозно позначилась на рекламному ринку. За даними Асоціації комунікативних агентств Росії, в першому кварталі 2009 року рекламний ринок в Росії скоротився на 29 відсотків.
За матеріалами Интерфакс
2