Американський суд скасував заборону на вживання ненормативної лексики в телеефірі
Федеральний окружний суд у Нью-Йорка визнав неконституційним діючий набір правил, що забороняє лайливу лексику в телевізійному ефірі, повідомляє Associated Press. Таким чином, суд задовольнив колективну скаргу американських телеканалів проти Федеральної комісії із зв'язку (Federal Communications Commission, FCC) США.
Відповідно правил, які діють з 2004 року, вживання ненормативної лексики тягне за собою штрафи. При цьому суд порахував, що FCC не надавало телеканалом чітких визначень того, яка лексика розглядається як ненормативна. Наприклад, заборонялися будь-які згадування "образливого характеру", пов'язані з сексом, статевими органами і продуктами життєдіяльності, проте не уточнювалося, що саме вважається "образливим".
Суд визнав, що покладання на телекомпанії відповідальності за дотримання настільки розмитого набору правил веде до поширення самоцензури. Керівництво каналів змушене понад міру обмежувати слововживання та підбір тем для ефіру, оскільки не знає, що саме в FCC вважатимуть порушенням правил. Таким чином суд постановив, що діючі правила обмежують свободу слова і, отже, суперечать першій поправці до Конституції США.
Як повідомляє The Washington Post, у 2006 році представники кількох найбільших американських телекомпаній, включаючи Fox, CBS і ABC, звернулися до Верховного суду США з колективною скаргою на FCC. У квітні 2010 року суд постановив, що FCC мала право на введення подібних правил, однак питання про відповідність їх Конституції було доручено розглянути окружному суду.
Тим не менш, як зазначає The Los Angeles Times, в силі залишилося рішення Верховного суду від 1978 року, згідно з яким FCC має право регулювати зміст телевізійного ефіру. Відміна цього рішення лежить поза компетенцією окружних судів США.
2