Головна Новини Супутникового телебачення Телекомпаній Інші новини Блоги Досьє Українські телекомпанії Світові телекомпанії Телеведучі Супутникові оператори Аналітика Україна Світ Інтерв'ю Спорт на ТБ Кіно Мультимедіа Фото Відео Супутникове ТБ Ключі до супутникових каналів Biss Cryptoworks Nagra Seca Viaccess Videoguard Таблиця частот Amos 4°W Astra 4.8° Е Hot-Bird 13°E Eutelsat W4 36°E Hellas Sat 39°E Экспресс АМ22 53°E ABS 1 75°E Ямал 201 90°E ТелеBIZ ТелеLIVE Backstage Live Телеляпи Інше Контакти

В Узбекистан не пустили журналістку "Бі-Бі-Сі"

Розмір тексту:   Розділ: Інші новини Опублікував: Павло Мандрик3 березня 2012 р., 14:01
В Узбекистан не пустили журналістку "Бі-Бі-Сі"
BBC

З Узбекистану була виселена журналістка "Бі-Бі-Сі" Наталія Антелава. Причину цього узбецька влада не пояснила.

Поїздка журналістки в Узбекистан не була пов'язана з її професійною діяльністю, повідомляє "Лєнта.Ру" з посиланням на "Фергана".

"Прилетіла у відпустку в Алма-Ату, і хотіла також злітати на десять днів до друзів в Ташкент", - пояснює журналістка.

В Узбекистан з Казахстану Антелава прилетіла 29 лютого. При проходженні паспортного контролю в ташкентському аеропорту їй було сказано, що "паспорт блокований". Після цього до неї, як повідомляється, підійшов "якийсь начальник" і став розпитувати її про цілі візиту.

Журналістка, яка має грузинське громадянство, подзвонила в грузинське консульство в Ташкенті, щоб отримати допомогу. Прибув представник консульства, однак ситуацію це не змінило.

У результаті співробітницю "Бі-Бі-Сі" змусили купити за 200 доларів квиток назад в Алма-Ату. Вона провела ніч у залі для транзитних пасажирів та вранці вилетіла до Казахстану.

Пояснити причину, по якій їй було відмовлено у в'їзді до Узбекистану, представники влади не змогли. В аеропорту журналістці лише заявили, що вона нібито сама повинна розуміти, за що її висилають. Їй також видали акт, в якому стверджувалося наступне: "Власникові документа було відмовлено у в'їзді в Республіку Узбекистан, так як був закритий в'їзд до Республіки Узбекистан".

Сама журналістка вважає, що відмова пов'язана з її професійною діяльністю."Не приховую, мої репортажі містили критику режиму Карімова. Я розповідала про ту атмосферу страху і придушення, яка панує в республіці. Однак жодних законів республіки Узбекистан я не порушувала", - відзначає вона.

Раніше, в 2005 році, з Узбекистану був депортований кореспондент норвезького агентства, громадянин Росії Ігор Ротарь. Причиною, як передбачалося, стало те, що місцева влада була незадоволена його публікаціями про становище релігійних меншин (у тому числі православних) в Узбекистані.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
За матеріалами: Лєнта. Ру
Можливості: Написати редактору Версія для друку PDF версія Відправити другу

Коментарі вимкнені

Додати коментарів (0)

Додай коментар першим